Järjestö

Suomen Laikajärjestö – Tietoa järjestöstä Suomen Laikajärjestö r.y. Lähdetie 4 72400 Pielavesi Järjestön tilinumero on Nordea FI64 1134 3000 1431 08 Puheenjohtaja Heikki Jääskeläinen laikapuheenjohtaja@gmail.com Sihteeri Nina Jääskeläinen laikasihteeri@gmail.com Rahastonhoito/Laskutus Elisa Tuikka laikarahastonhoitaja@gmail.com Jäsensihteeri Aino-Maija Kotiranta laikajasenasiat@gmail.com Laikalehteen tulevat kuvat ja jutut toimitetaan laikalehti@gmail.com Järjestön tuotemyyjä Reijo Pulkkinen P. 040 Lue lisää…

Säännöt

Suomen Laikajärjestö – Finska Laikaklubben r.y. 1§ Yhdistyksen nimi on Suomen Laikajärjestö – Finska Laikaklubben r.y. ja sen kotipaikka on Rovaniemi. 2§ Yhdistys toimii Suomen Kennelliitto – Finska Kennelklubben r.y:n alaisena laikarotujen rotujärjestönä, toimialueenaan koko maa. Toimintaa varten voidaan toimialue jakaa lohkoihin. 3§ Yhdistyksen tarkoituksena on edistää laikarotujen jalostusta ja Lue lisää…

Suomen Laikajärjestö – Hallitus

Suomen laikajärjestö – Hallitus Kunniapuheenjohtaja Markku Loimela Valkjärventie 17 18300 HEINOLA KK puh. 03-718 3175, 040-503 7496 markkupaul@hotmail.com   Puheenjohtaja Heikki Jääskeläinen Lähdetie 4 72400 PIELAVESI puh. 045 113 5179 laikapuheenjohtaja@gmail.com     Varapuheenjohtaja Henry Penttilä Sarvijoentie 529 66340 SARVIJOKI puh. 045 197 2388 henry.penttila@gmail.com     Sihteeri Nina Jääskeläinen Lue lisää…

Itäsiperianlaikajaosto

Jaostonvetäjä Terveystietokanta ja jalostusneuvoja Harri Hakala Lestijärventie 425 A 69440 LESTIJÄRVI 040 1840 790 harri.hakala72@gmail.com Sihteeri Jaana Seppänen Rakovalkeantie 2 99600 Sodankylä 040 518 1928 jaanaseppanen@hotmail.com Jäsen, jalostusneuvoja Inga Huttunen Rovaniementie 3055 99540 TORVINEN 040 524 6750 itasiperianlaika@gmail.com inga.huttunen@windowslive.com

Länsisiperianlaikajaosto

Jaoston vetäjä Marko Lipponen Sarapolku 17 87500 KAJAANI 040 177 3475 libbo.spartak@gmail.com lansisiperianlaika@gmail.com Jalostus- ja pentuneuvoja Juho Leikas Sutostenpääntie 18B 41800 JYVÄSKYLÄ 044 290 1995 leikas.juho@gmail.com Jäsen Reijo Pulkkinen Rennontie 62 07830 PUKARO 040 706 5101 louhiketun@gmail.com Jäsen Henna Lintulahti Uusimaantie 2 A 95645 TURTOLA henna.lintulahti@gmail.com

Venäläis-eurooppalainen laikajaosto

Jaoston vetäjä Sami Kaarakainen Vittikontie 16 97140 MUUROLA P.044 200 2297 kuarakainen@gmail.com Jalostus- ja pentuneuvoja Tiina Pasanen Peurapellontie 49 44860 ALVAJÄRVI 040 534 8623 tiinapasanen8@gmail.com Jäsen/terveysriskilaskuri Pasi Koivunen Kelkkamäentie 30 44880 MUURASJÄRVI P.040 593 3716 koivpa@gmail.com Jäsen Pekka Kuismin Aisomäentie 125 73120 NERKOO P.040 504 0320 pekuismin@gmail.com Jäsen Jussi Muukkonen Lue lisää…

Ulkomuototoimikunta

Vetäjä Mari Lackman Tuomikoskentie 36 81720 LIEKSA puh. 040 531 3413 mari.lackman@gmail.com Tuomari jäsen Tapio Kakko Uunikatu 25 40530 JYVÄSKYLÄ puh. 0405161228 tapio.kakko@heeros.com Tuomari jäsen Sakari Poti Kirstantie 20 66400 LAIHIA puh. 0400 428 097

Koe- ja kilpailutoimikunta

Vetäjä Henry Penttilä Sarvijoentie 529 66340 SARVIJOKI puh. 045 197 2388 henry.penttila@gmail.com Jäsen Juha Kotiranta Tripuusenmäentie 19 61360 MIETO 050 535 6424 Jäsen Pasi Koivunen Kelkkamäentie 30 44880 MUURASJÄRVI puh. 040 593 3716 koivpa@gmail.com

© Suomen Laikajärjestö ry 2022

;